Czy korzystanie z chmury w firmie może być jeszcze bardziej efektywne i wygodne? Dowiedz się, dlaczego warto wybrać rozwiązanie, które wpisze się w całościową strategię organizacji.
Spis treści
Nie tylko współdzielenie plików – możliwe zastosowania chmury w firmie
Według badania przeprowadzonego przez IDG z technologii w chmurze korzysta już 70% przedsiębiorstw. Pracownicy firm doceniają wygodę i oszczędność czasu, jaką zapewnia współdzielenie plików. Na tym jednak możliwości optymalizacji pracy dzięki rozwiązaniom w chmurze się nie kończą.
Przestrzeń w chmurze przydaje się szczególnie tam, gdzie potrzebne jest szybkie replikowanie informacji z jednego urządzenia na inne. Z takich możliwości korzystają na przykład specjaliści tworzący projekty inżynieryjne i korzystający z oprogramowania typu CAD.
Chmura przyda się również firmom korzystającym z rozszerzonej rzeczywistości. To technologia, która wymaga dużej mocy obliczeniowej, a rozwiązania w chmurze zapewniają ją nawet użytkownikom niewielkich urządzeń – na przykład smartfonów.
Chmura publiczna, prywatna czy hybrydowa?
Każdego, kto zamierza rozpocząć przechowywanie firmowych danych w chmurze, czeka wybór rodzaju usługi. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest korzystanie z chmury publicznej, dostępnej przez internet.
Chmura publiczna jest łatwo dostępna, tania i wygodna, ale nie zawsze się sprawdza. Gdy Twojej firmie zależy na tym, by rozwiązanie było elastyczne, skalowalne i w pełni bezpieczne, dobrym rozwiązaniem może być chmura prywatna, do której mają dostęp tylko osoby z Twojej organizacji.
Szczególnym rodzajem przetwarzania danych jest korzystanie z chmury hybrydowej. Łączy ona w sobie cechy chmury publicznej i prywatnej, dając swobodnego możliwość przenoszenia danych i aplikacji z jednego środowiska do drugiego.
Chmura w firmie? Postaw na rozwiązania szyte na miarę
W większości organizacji na początku sprawdzają się gotowe rozwiązania, jednak z czasem, gdy biznes się rozwija, może się okazać, że brakuje w nich potrzebnych pracownikom funkcji.
Całkowita zmiana oprogramowania na tym etapie wiąże się z dużymi utrudnieniami i znacznymi kosztami. Warto od samego początku myśleć o rozwiązaniach szytych na miarę, które wpiszą się w strategię firmy.
Decydując się na usługi specjalistycznej firmy, otrzymujesz nie tylko wsparcie przy wyborze i wdrożeniu odpowiedniej usługi. Projektowaniu rozwiązań w chmurze towarzyszy doradztwo strategiczne i diagnoza potrzeb firmy. Dzięki temu zyskujesz narzędzie, które jest spójne z architekturą systemów IT w firmie, bezpieczne i przygotowane na rozwój organizacji.
Projektowanie rozwiązań w chmurze dla firm to Twoja specjalność i chcesz pracować z najlepszymi? Dołącz do GlobalLogic – sprawdź aktualne oferty pracy!
Podobne artykuły
Kategorie
- Bezpieczeństwo (7)
- Biuro (10)
- Biznes (39)
- Dom i budownictwo (19)
- Finanse (9)
- Gadżety (9)
- Gry (10)
- Internet (22)
- IT w firmie (16)
- Marketing (15)
- Marketing internetowy (43)
- Motoryzacja (14)
- Nauka (3)
- Oprogramowanie (15)
- Sprzęt (65)
- Styl życia (8)
- Technologia (40)
- Zdrowie (12)
Polecamy
Komentarze
- Specjalista Google Ads o Jak zarabiać pieniądze za pomocą swojego bloga
- wiktoria szczerbio o Jak znaleźć/namierzyć telefon po numerze IMEI?
- orzech o Zakup komputera poleasingowego – fakty i mity
- Mariolka o Idealna księga pamiątkowa. Jak powinna wyglądać?
- Artur o Fortnite, czyli doskonała gra ze stajni Epic Games