Serwery Tower są stosunkowo niewielkimi, uniwersalnymi serwerami przeznaczonych głównie dla małych i średnich firm. To wydajne i proste w obsłudze urządzenia, idealne dla tych organizacji, które nie widzą potrzeby w tworzeniu własnej, rozbudowanej infrastruktury serwerowej. Oczywiście serwery Tower również można rozbudowywać, ale w ograniczonym zakresie – czyli zbyt małym dla dużych firm oraz instytucji, ale za to optymalnym dla małych i średnich przedsiębiorstw poszukujących własnej, bezpiecznej przestrzeni dyskowej do przechowywania i współdzielenia firmowych dokumentów.
Spis treści
Serwery Tower – rozwiązanie elastyczne i proste w obsłudze
Serwery Tower przypominają swoim wyglądem standardowe komputery stacjonarne. Ich moc obliczeniowa jest mniejsza od rozbudowanych, wielojednostkowych serwerów Rack lub kasetowych. Nie jest to jednak żadnym problemem, ponieważ nawet w swoich standardowych konfiguracjach serwery Tower doskonale spełniają swoją rolę, a ich możliwości obliczeniowe są bardziej niż wystarczające do biurowych czy firmowych zastosowań. Poza tym bardzo łatwo je rozbudować i obsługiwać, ponieważ są projektowane i przystosowane do użytkowania przez osoby, które generalnie mogą nie posiadać specjalistycznej wiedzy z zakresu administracji serwerami.
Pozostałe zalety serwerów Tower
Ponadto warto pamiętać chociażby o tym, że wnętrze obudowy podstawowej wersji takiego serwera jest bardziej przestronne, niż wnętrze jednostki kasetowej lub Rack o porównywalnej mocy obliczeniowej. A im więcej miejsca, tym urządzenie jest łatwiejsze do schłodzenia. W praktyce oznacza to mniejszą awaryjność serwera typu Tower i brak konieczności montażu dodatkowych wentylatorów. Co oczywiście ma pozytywny wpływ na koszty eksploatacji takiego urządzenia. Rzecz jasna jeżeli chcemy podłączyć do takiego urządzenia monitor czy inne peryferia (klawiatura, mysz, drukarka itd.), to nie będzie z tym żadnego problemu.
Warto także wspomnieć o relatywnie niskich kosztach utrzymania takich komputerów. Do tego, aby z nich korzystać, nie trzeba posiadać żadnych dodatkowych półek, stojaków, szaf czy serwerowni – serwer Tower można postawić nawet na biurku. To proste rozwiązanie dla każdego klienta, który ceni sobie czas i wygodę, ale nie widzi potrzeby inwestycji w profesjonalną infrastrukturę serwerową.
Oczywiście serwera Tower nie można rozbudować w nieskończoność. Zamiast zakupu dwóch czy trzech takich urządzeń do jednej firmy, lepszą decyzją będzie inwestycja w nawet niewielki serwer Rack. Tym bardziej, że niektórzy producenci serwerów Tower tak projektują swoje komputery, aby w przyszłości można było wyjąć z obudowy płytę główną z niektórymi podzespołami, a następnie umieścić ją w obudowie Rack. Tak jest w przypadku chociażby wysokiej klasy serwerów Hewlett Packard Enterprise Serwer ML350 Gen10 4210R 1P16G 8SFF P21788-421 czy Enterprise Serwer ML350 Gen10 4214R 1P32G 8SFF P21789-421.
Doskonałej jakości serwery Tower (Dell, Fujitsu czy Hewlett Packard) w bardzo przystępnej cenie znajdziesz w ofercie sklepu ale.pl.
Podobne artykuły
Kategorie
- Bezpieczeństwo (7)
- Biuro (10)
- Biznes (39)
- Dom i budownictwo (19)
- Finanse (9)
- Gadżety (9)
- Gry (10)
- Internet (22)
- IT w firmie (16)
- Marketing (15)
- Marketing internetowy (43)
- Motoryzacja (14)
- Nauka (3)
- Oprogramowanie (15)
- Sprzęt (65)
- Styl życia (8)
- Technologia (40)
- Zdrowie (12)
Polecamy
Komentarze
- Specjalista Google Ads o Jak zarabiać pieniądze za pomocą swojego bloga
- wiktoria szczerbio o Jak znaleźć/namierzyć telefon po numerze IMEI?
- orzech o Zakup komputera poleasingowego – fakty i mity
- Mariolka o Idealna księga pamiątkowa. Jak powinna wyglądać?
- Artur o Fortnite, czyli doskonała gra ze stajni Epic Games